Kulak Ameliyatı Sonrası Çabuk İyileşme

kepçe-kulak-ameliyati

Kepçe Kulak Ameliyatı – Estetiği

Hastalarımızın çoğu kepçe kulak estetiği ameliyatları sonucunda bir an önce iyileşip normal hayatlarına eskisi gibi devam etmek isterler. Kulak estetiği ameliyatları diğer ameliyatlara nazaran daha hafif ve basit ameliyatlardandır ; ancak iyileşme ve şekil alma süresi en az diğer ameliyatlar kadar uzun olabilir.

Kulak estetiği operasyonlarından sonra hastalarımızın çoğu ne yazık ki tavsiyelerimize uymamakta. Durum böyle olunca iyileşme süreci uzamakta ; ameliyat sonrası görülebilecek komplikasyonların ihtimali de artabilmektedir.Kulak estetiği sonrası her estetik cerrah hastalarına iyileşme süresini ve Kulak Estetiği sonrası bakım, kulakları korumanın öneminden bahseder.Şimdi biz de kısaca iyileşme sürecini kısaltacak ve kulak deformitelerinin engellenmesine yarayacak birkaç tavsiyelerde bulunalım :

kulak-estetiği animasyonu

Kulak Estetiği Sonrası Yapılması Gerekenler

* Kulak estetiği sonrasında ilk 5 gün sabah ve gece kulak bandı kullanmalısınız. (Birkaç saat tenisçi bandını çıkararak derinizin rahatlamasını sağladıktan sonra tekrar takabilirsiniz)

* Doktorunuzun size vermiş olduğu antibiyotik ve ağrı kesicileri düzenli olarak kullanmaya özen göstermelisiniz.

* Ameliyat sonrası bol bol su içmeniz kulağın içerisindeki ödemin vücuttan atılmasını kolaylaştıracaktır.

* Kulak estetiği sonrası kulak bandı kullanımı yaklaşık olarak 2 haftadır (ilk 5 günlük süreden sonra 2 hafta geceleri uyurken takılabilir.)

* Kulağınızı zorlayıcı , kan basıncını arttırıcı eylemlerden kaçınmalısınız.

* Kulak bandajının çıkarılmasından sonra ılık bir su ile duş alabilirsiniz.Duştan sonra kulak arkanızı iyice kurulayınız. Nem ve ıslaklık kalmamasınıa özen gösteriniz.

Kulak Estetiği ile ilgili daha detaylı bilgiler için web sayfamızdaki diğer makalelere göz atabilirsiniz.Sağlıklı günler dileriz 🙂

orum “Kulak Ameliyatı Sonrası Çabuk İyileşme

 1. futanta

  hocam ben de kulak ameliyatı oldum aradan 3 hafta geçmesine rağmen kulaklarım iyileşmedi gibi hala ağrıyor..Tam olarak kulaklarım ne zaman iyileşecek ?

  Reply
 2. Zehra

  Merhabalar ,ben bugün 2. Ameliyatımı oldum sol kulağımın sağ ile alakasız derece de ayrı olduğunu kendisi de farkedip beni bugün tekrar o kulağımdan ameliyata aldı doktorum. Az evvel kendisiyle konuştuğumda her ikisininde aynı olduğunu söyledi diğer ameliyatında da öyle yapmış fakat dikiş atmış dediğine göre böyle bi durum olabilir mi? Peki şuan aynı mı dediğim de evet aynı inşallah bişey olmaz dedi :/ ben çıldırmak üzereyim !! Nasıl yani inşallah aynı olacak ya aynıdır ya değildir. Sonradan sargı içindeyken kulakta bi değişiklik olurmu ki? Neden bi doktor hastasını rahatlatacak cümleler kurmaz ki? Merak ediyorum çok daha 5 gün beklemem gerek görmem için açıp bakıp tekrar kapatsam mı acaba diye düşünüyorum yada pansuman yaptırmak için bi polikliniğe gidip bi baksım mı? Bu 5 gün beni stresten öldürebilir. Açıp bakılıp tekrar kapansa bi sorun olur mu ki?

  Reply
  • Estetik Cerrahi Post author

   Sakin olun , sıkıntı yapmanıza gerek yok.. Ameliyatlarda bazı durumlar istemdışı gerçekleşebilir. Bu sebeple rahat bir nefes alın ; çünkü doktorunuz bunu hesaba katarak ameliyatı gerçekleştirmiştir.

   Reply
  • Selin

   Merhaba,

   öncelikle geçmiş olsun. Hangi doktora ameliyat olduğunuzu öğrenebilir miyim? Bende yakında bu ameliyatı olacağım ve doktor araştırmaktayım olumsuz yorumlanan doktorları bilirsem daha dikkatli olabilirim. Cevabın için şimdiden teşekkürler.

   Reply
   • Estetik Cerrahi Post author

    Op. Dr. Ali Mezdeği beyi araştırınız derim. Kendisi kulak estetiği ameliyatlarında oldukça başarılıdır. Ayrıca sitemizi referans olarak dile getirirseniz fiyat konusunda yardımcı olacaktır.

    Reply
 3. Zehra

  Onca zaman sonra tekrar merhabalar .. 2. Ameliyat sonrası sonuç yine hüsran … Bana akıl verin ne olur ne yapacağımı şaşırdım bi kulak oldu bi kulak 2. Ameliyata rağmen olmadı 🙁 ben şimdi ne yapayım???

  Reply
  • Estetik Cerrahi Post author

   6. Ayın dolmasını bekleyin, bu süre sonunda doltorunuzla tekrar iletişime geçip detaylı bir görüşme sonucunda isteklerinizi beklentilerinizi belirtin. Geçmiş olsun..

   Reply
  • hasan

   zehra bende olalı 1 ay 20 gun oldu.İlk günlerde bınde bır olan kanama oldu ve sağ kulağım barız sekılde açıktı sola gore dokturumla konuştum korkma şişlikler ınsın gerekırse tekrar ameliyat yaparım dedı ama şuan şişlik ınınce ıkıse süper..daha detay lı bilgi için dinle_1988@hotmail.com ya da facebook sıtesınden resmımı gosterebılırım Hasip arvasi yazsanız dırekt cıkıur o ısımle başka kımse yok..

   Reply
 4. hasip arvasi

  Arkadaşlar bende ameliyat oldum 1 ay 20 gun oldu.şuan çok ıyı durumdayım,doktur seçimine çok dıkkat etmenız gerekir.resmımı gormek isteyen facebook adresımden yolayabılırım oncesi ve sonra Hasip arvasi yazmanız yeterli

  Reply
 5. duygu

  merhabalar ben ameliyat olalı 6 gun oldu su an kulagım acık ara ara bandajı takıp cıkarıorum kulaklarım orta kısımdan cok yapısık alt meme kısmı dısarıda duruor ust kısımlar sol normal sag daha yapısık duruo banyo daha yapmadım yarın yapcam bu kulak sizce daha duzelırmı cok yapısık ıgrencı duruo hic memnun deilim:(

  Reply
 6. cihan

  Ben amaliyat olalı yaklaşık 2 sene oldu samsun medicalparkta oldum.
  ne memnunum ne de pişmanım.kulaklar hafiten halen kepçe gibi duruyor onu geçtimde en kötüsü 2 sene geçmesine rağmen kulak içinde yara izleri geçmedi..
  bira asabi oldumda olay çkarmamak için daha gitmedim Allahından bulsun dedim.

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir