Ben Aldırma, Ben Temizletme Estetiği

Her insanda ortalama olarak on tane ben bulunur.Birçok kişi için benler tamamen büyük bir problemdir.Bazı insanların yüz bölgelerinde ben sayısı oldukça fazlayken bazı insanlarda da yüz bölgesinde hiç ben bulunmamaktadır.Bunun yerine vücudun değişik yerlerine yayılmışlardır.Ben aldırma işlemini olmadan önce hastaların aklına birçok soru işaretleri takılır.Örneğin ; ben aldırdıktan sonra iz kalır mı, benlere dokunmak zararlı mıdır ? , ben aldırdıktan sonra tekrardan ben çıkar mı ? , ben aldırdıktan sonra kötü huylu olur mu ? vs. gibi önemli sorular akla takılmaktadır.

Bu yanlış bilgiler insanların hayatları boyunca mutsuz bir şekilde yaşamalarına neden olur.Ben aldırma işleminden sonra genellikle ben azmaz.Ama ben dondurma yöntemi , ben yakma yöntemi ya da lazerle ben silme yöntemi bazen yanıltabilir.Ancak bu yöntemle ben dokusu tahrip olur ve patolojik olarak incelenemez.

Patojolik inceleme sayesinde ben dokusunda meydana gelebilecek kötü huylu hücreler incelenebilir ve ortaya çıkarılabilir.Ben dokusu incelenmezse  benin iyi huylu mu yoksa kötü huylu mu olduğu bilinememektedir.Ben aldırma konusunda hastanın kesinlikle bilgi sahibi olması gereklidir.Örneğin benin bulunduğu yer çok çok önemlidir.Çünkü vücudun bazı noktalarında diğer bölgelere göre çok daha fazla iz kalmaktadır.Burun ucu , omuz ,burun sırtı, kol ve bacaklar , eklem üzerilerinde daha fazla iz kalacağı gibi göz kapakları ve boyun bölgesinde daha az iz kalmaktadır.

Bütün bunların dışında herhangi bir yaranın ya da ben aldırılan noktanın çevresinde oluşabilecek iz bilinemez.Bunun yanı sıra işinin ehli uzman doktorlar sayesinde ben aldırdıktan sonra çok hafif ya da belirsiz bir iz kalır.Bunun sırrı tedavi olduğunuz doktorda gizlidir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir